Nové video trati Tomice-Bystřice

Jelikož skončily Tomice a Bystřice se mění k nepoznání, brzy budem jezdit po nové trati, navážu na videa již publikovaná (Votice-Olbramovice 10.2011 a Olbramovice-Tomice 2011 ).

V Tomicích se nejprve podíváme do roku 1960, staniční budova se objevila ve filmu Miroslava Hubáčka Černá sobota. Porovnáme s rokem 2011, pak se krátce kouknem do dopravní kanceláře a pak už jedem do Bystřice.

Z Tomic až na novou přeložku u bývalého Hr.Opřetice jedem po staré trati. Uvažoval jsem, že tam dám video od Mirko z roku 2007, kdy ještě přeložka nebyla, ale nakonec jsem zvolil pohled na trať na podzim 2011.

Po několika stovkách metrů se dostanem do zářezu, kde do elektrifikace byl most přes trať, po němž vedla silnice I/3, než byla přeložena mimo Bystřici. Tam potkáme vlak režiséra Karla Steklého z roku 1957 Poslušně hlásím, kdy vlakvedoucí Švejkovi jedoucímu do Budějic k regimentu vysvětlil že „záchranná brzda musí fungovat“. Ostatně, všechny záběry krajiny, která je vidět okny vlaku, jsou z Bystřice a velmi blízkého okolí.

Do filmu jsem nevytvářel titulky, kdo bude mít dotazy, napište komentář k tomuto příspěvku a udejte čas ve videu, ke kterému se váš dotaz vztahuje. Co budu vědět zodpovím, když ne, bude vědět někdo jiný.

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
454
454
16.5.2012 12:26

Pěkné video s nápadem!!