Z Olbramovic do Tomic Zahradnickým tunelem

Práce se nezastavily ani na dalším úseku stavby, z Olbramovic do Tomic. A protože v úseku je i Zahradnický tunel, zajímalo mě, jak vypadá zevnitř. Je to už dlouhá doba, co jsme se v tunelu byli podívat. 
Nebudu se moc rozepisovat, víc se dozvíte z fotogalerie na konci příspěvku.

Olbramovice

Pokračuje rekonstrukce sudé kolejové skupiny. Částečně je již připravená pláň pro navážení štěrku, v asi 200m dlouhém úseku je pod budoucím kolejištěm skála, takže je mechanicky rozrušovaná a těžena. Je také vidět, kde bude nové ostrovní nástupiště. K ostrovním nástupištím je stavěn podchod.
Na sudém zhlaví, u bývalého St.2 je budován nový most přes silnici do Božkovic a komunikace je rozšiřována.
Až do tunelu je položena nová 1.kolej, od začátku přeložky k tunelu i kolej 2. Před tunelem po levé straně je v zemi veliká požární nádrž, která v případě nutnosti naplní vodou tzv. suchovod v tunelu.

Zahradnický tunel

Přeložka mezi Olbramovicemi a Zahradnickým tunelem

Tunel má celkovou délku 1044m, z toho 936m je ražených. 738m od vjezdového portálu je úniková štola, 58 metrů dlouhou štolou a následně 27m hluboukou šachtou s točitým schodištěm se dá dostat na povrch do budovy kruhového půdorysu, na komunikaci nad obcí Zahradnice.
Tunel je stavebně dokončen, budoucí 1.kolej je položena z Olbramovic za polovinu tunelu. V současnosti jsou do zbytku tunelu po části 2.koleje naváženy a pokládány pražce.

Přeložka k Tomicům

Od tunelu k Tomicům vede trať částečně po nové přeložce, poté se napojí na stávající trasu. Nová 1.kolej je položená až k výhybce č.1 v Tomicích, 2.kolej od tunelu k napojení staré trati.

Do fotogalerie jsem vybral 30 fotografií, na nich je zachycen celý úsek z Olbramovic do Tomic, včetně tunelu a jedna srovnávací fotografie.


ODKAZ
Na kole či pěšky ve stopě císařské dráhy potřetí a naposledy
Upozorni mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Natix
Natix
12.3.2012 21:38

Díky za pěkné fotky! Jak je to s možností vstupu do tunelu? Stačí počkat, až stavbařům skončí šichta, nebo máte nějaké zvláštní povolení?