Budovu nádraží v Sedlčanech opraví Chládek & Tintěra

V pondělí 31. srpna 2020 byl Správou železnic, státní organizací oznámen vítěz výběrového řízení na opravu výpravní budovy železniční stanice Sedlčany.

Zakázku za 20,456.211,- Kč (vč. DPH) získala litoměřická firma Chládek & Tintěra, konkrétně její havlíčkobrodská část. Lhůta pro dokončení díla činí celkem 107 dní od zahájení stavebních prací. Datum zahájení prací je shodný s datem podepsání smlouvy, tj. 31.8.2020. Práce by tedy měly být ukončeny v čase adventním, do 15.12.2020. Na opravě budovy se kromě vítěze tendru budou spolupodílet firmy Pavel Šulc ze Žitenic a S-B s.r.o. ze Sedlčan.

Detailní popis rekonstrukce budovy byl popsán v minulém článku.

Díky přístupu dráhy v uplynulých letech vybydlená budova nádraží v Sedlčanech. Dnes je zde přes den pouze pokladní ČD – stav srpen 2020 (foto: koridory.cz)
Díky přístupu dráhy v uplynulých letech vybydlená budova nádraží v Sedlčanech. Dnes je zde přes den pouze pokladní ČD – stav srpen 2020 (foto: koridory.cz)


 

ODKAZ
Olbramovice - Sedlčany: Štětkovice v novém "kabátě"

5 komentářů

  • Četl jste ten článek? Je tam něco o skladišti? Tak vidíte. Skladiště je sice též majetek státu, ale ve správě jiného správce a to Českých drah. Budovu má na starosti Správa železnic (dříve SŽDC).

 1. čet a o tomhle hnusu tam nic nebylo tak proto se ptám, co je na to divnýho ??
  takže tuhle ostudu tam nechaj, no to bude paráda!

  • Opravu budovy financuje správce infrastruktury SŽ (už bez DC), s.o., skladiště je v „majetku“ ČD a.s. Opravdu stěží bude SŽ(DC) bourat či opravovat cizí majetek, to je snad logické.
   Proč nedošlo k přepisu všeho nemovitého majetku od ČD k SŽDC, nebo proč kdy vůbec byl tento majetek při rozdělení unitárních drah ČD s.o. na správce infrastruktury SŽDC s.o. a dopravce ČD a.s. v r. 2003 připsán právě dopravci ČD a.s., to je zase jiný dlouhý příběh.
   A obávám se, že zde nikdo ze skladiště hospodu, jako jistý Tomáš Hanák v Nižboru, opravdu dělat nebude, už proto, že nyní je zavřená i ta, co u nádraží je.
   SŽ(DC) mezitím zbořilo skladiště v Kosově Hoře a nechává tam vesele chátrat nádražní budovu, v níž třeba stále (kupodivu) ještě bivakuje místní Junák. O to, proč tomu tak je, bych se – a nic ve zlém – zajímal rozhodně více, než o stav skladiště v Sedlčanech, které tak ničemu celkem nepřekáží. Kromě toho ho podpálil před lety jeden z bývalých nájemníků, pokud mne paměť neklame.

 2. dneska ráno tym před budovou stál hlouček lidí s vestama – Chládek & Tintěra,
  tak asi se už začne něco dít

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*