Čtvrté nástupiště vršovického nádraží bude předáno do užívání koncem listopadu

autor: hostivar-hlavni.rajce.net

Práce na optimalizaci trati z pražské Hostivaře k jižním portálům vinohradských tunelů jsou zhruba hotovy z jedné třetiny. V neděli 25.srpna 2019 se vrátí provoz pod železniční nadjezd v Průběžné ulici. Ve středu 27.listopadu 2019 by pak měl být oficiálně zahájen provoz čtvrtého nástupiště a staničních kolejí č.9 až 15 vršovického osobního nádraží.

Z důvodu rekonstrukce dalších částí železniční stanice bude přístup na toto nástupiště umožněn pouze nově postaveným podchodem ve směru od náměstí bří Synků (Bartoškovy ul.). Současně nebude možný přestup mezi vlaky od Vraného nad Vltavou a od Benešova u Prahy. Zda ke zprovoznění opravdu dojde v termínu dle ročního plánu výluk se teprve uvidí.

Od 22. do 27.11.2019 přibude k dlouhodobým výlukám v žst. Praha-Vršovice též výluka traťové koleje mezi Vršovicemi a Odstavným nádražím Jih (ONJ), v termínu od téhož data až do konce platnosti jízdního řádu se bude konat též výluka zhlaví směr Praha-Krč a depo kolejových vozidel (DKV) kvůli přepojení traťových kolejí do nové části železniční stanice.

Čtěte také  Optimalizace a elektrizace trati České Velenice - Veselí nad Lužnicí

V zastávkách Praha-Zahradní Město a Praha-Eden pak dojde k prodloužení nástupišť z původně plánovaných 200 m na 220 m, což v budoucnu umožní nasazení delších a kapacitnějších souprav.

Prostor za nadjezdem Průběžné ulice směrem k ulici Švehlova dostal ochranný rám, kolem kterého se bude čile pracovat dál. Ve finále zde budou dva plnohodnotné pruhy pro auta a jeden zvlášť pro tramvaje.

Schéma kolejiště stavby, platné od 12.12.2019:

Fotogalerie: 

Hostivař - hlavní: konec srpna 2019

Zdroje:

  • SŽDC s.o.
  • www.hostivar-hlavni.rajce.net (fotografie)

2 komentáře

  1. S potěšením kvituju to prodložení peronů na ZM a Edenu. Mile mě překvapili, nečekal jsem, že se někdo bude takto angažovat.

  2. Týden po rozebrání stacionárního jeřábu ve východní části přemostění Průběžné, postavili dnes nový stacionární jeřáb v západní části mostu. Probíhá dodělávka bednění východních opor mostu. Jasné, že do konce roku 2019 budou opěry hotové. Na východní opěře je už vidět rok výstavby mostu 2020.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*