Změna způsobu ražby Sudoměřického tunelu a uzavírka silnice I/3

Sudomericky tunel - severni portal - 30.9.2013

Od soboty 12.října nepřetržitě do 15.prosince 2013 je naplánována uzavírka silnice I/3 u Sudoměřic.

Sudomericky tunel - severni portal - 30.9.2013
Sudomericky tunel – severni portal – 30.9.2013 | Autor: Simba, 4koridor.cz

Kvůli bezpečnosti – a malému nadloží (cca 2,5 m) v blízkosti silnice I/3 – bylo rozhodnuto o změně způsobu ražby Sudoměřického tunelu v tomto místě – bude zde provedena ražba pod ochrannou želvou, tzn., že se vytvoří otevřená jáma, postaví se konstrukce a hotový tunel se poté zasype. Ostatní části tunelu se však vyrazí standardním způsobem, tedy odstřelem horniny a zajištění nástřikem betonu.

Uzavírka (pokud nebude opět odložena) bude způsobena překopem silnice v rámci modernizace trati Tábor – Sudoměřice u Tábora a umístěna cca 500m za benzínovou čerpací stanicí Robin Oil směrem na Sudoměřice.

Objízdná trasa bude vedena po dálnici D3  a po místních komunikacích v trase Chotoviny – Sedlečko – Sudoměřice u Tábora.

Čtěte také  Jiří Streit: Katastrofa aneb Ze vzpomínek tuneláře

Starosta Sudoměřic u Tábora František Mikulanda oficiální rozhodnutí do ruky ještě nedostal a z okolnosti není nadšený: „Některé autobusy nebudou do Sudoměřic ani zajíždět a dětem se ztíží doprava do škol. Navíc to nechci vidět v zimě, až budou autobusy jezdit přes sedlecký kopec, který je špatně sjízdný,“ nastínil starosta s tím, že v obci je uzavřena i silnice II/120 do Borotína kvůli opravě mostu přes Černý potok a to též do 15.prosince tohoto roku.

Zdroje: TaSud, OHL ŽS, SŽDC, Táborský deník

 

2 komentáře

  1. Ani v pátek 11.10. pan starosta patřičné rozhodnutí v ruce nemá. Za pár hodin se začne s překopáním silnice a starostové obcí Sudoměřice a Chotoviny se nemají proti čemu odvolat (obec Chotoviny požaduje po ukončení objížďky financování opravy silnic ve vsi, Sudoměřice nesouhlasí s uzavřením jak II/603, tak II/120 – nutno podotknout, že oprava mostu probíhá taktéž kvůli koridoru – most by neunesl Tatry, které budou v rámci výstavby přes něj jezdit)
    Pokrytí rozdílu ceny za jízdu autobusu objízdnou trasou kraj nakonec odmítl uhradit – nejenže se autobus na sněhu možná nedostane, ale místní musí doplácet ze svých kapes.
    Pomyslnou korunu tomuto případu nasadil nejmenovaný pan úředník z Tábora, který před starosty obcí řekl zástupci stavební firmy, že pokud bude třeba uzavřít ještě přejezd ve stanici Sudoměřice, klidně to podepíše.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*