Novinky ze stavby Soběslav – Doubí

Zvěrotický tunel pohledem od severu. (Autor: Martin, koridory.cz)

Zima je za námi, a tak jsem se po půl roce opět podíval na stavbu čtvrtého koridoru Soběslav – Doubí. Jak pokračuje ukáže nejlépe fotogalerie a tak jen ve stručnosti.

Kromě navážení náspů a těžení zářezů se v Soběslavi na severním zhlaví začal budovat podchod pro pěší. Obě estakády mají smontovaná ocelová pole a probíhá na nich betonáž říms. Tubus tunelu má již asi čtvrtinu své délky a od jižního portálu se začíná zasypávat zeminou. Na silničním nadjezdu u Myslkovic je již položena asfaltová vozovka a na některých místech u Doubí jsou vybetonovány patky stožárů TV. Po celé délce stavby vládne čilý ruch.

Soběslav - Doubí 24. 4. 2021
ODKAZ
Modernizace Jižní spojky zahájena
Upozorni mě
Upozornit na
guest
8 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Jirka
Jirka
28.4.2021 20:34

Píšete o podchodu pro pěší, nemá být i pro cyklisty, třeba jako v Sezimově Ústí?

mirekk
Admin
Reakce na  Jirka
29.4.2021 10:00

Přístup do podchodu bude zajištěn schodištěm a bezbariérovost bude zajištěna pomocí chodníků. Takže ano, bude vhodný i pro cyklista, ale předpokládám, že ne na kole jedoucí, ale kolo vedoucí, jako chodec. Nedělám si iluze kolik cyklistů kolo povede

veselák neveselí
veselák neveselí
Reakce na  mirekk
1.5.2021 13:23

A to nemohly udělat ty výjezdy taky pro ciklisty? Dyť jich tam jezdí hodně a určitě by jim to pomohlo a né se motat s chodcema v jedné díře. Vše pro chodce a pro ciklisty se kašle? To unije dovolí a ještě jim na to dá dotacy?

mirekk
Admin
Reakce na  veselák neveselí
1.5.2021 16:04

Uff. Nějak mi došla slova

Vlada
Vlada
Reakce na  veselák neveselí
1.5.2021 18:51

Boze, klid. Sam jsem aktivni cyklista a slezt z kola, abych neohrozil maminku s kocarkem, dite nebo babicku o holi, je maximalne na minutu. Navic vetsinou ani z kola nesesednu, kdyz vidim, ze tam jsem sam. Proc by se mel hned budovat za mjliony dalsi podchod pro cyklisty zvlast. 🙁

Vlada
Vlada
25.4.2021 22:20

Diky za info a prehled. 🙂

Hubert
Hubert
25.4.2021 07:00

Jezdím okolo autem dvakrát i třikrát týdně a zrovna včera jsem si říkal že si někdy musím udělat čas a zkusit se nějak dojet podivat přímo na stavbu. I z dálnice je vidět že stavba jede rychlým tempem. Ale podle fotek vidím že to jede daleko rychleji než jsem si vůbec dokázal představit.
Děkuji za ukázání míst kam bych se já asi kvůli délce úseku nebyl schopný dostat a uvidíme třeba za měsíc, jestli se autor zase obětuje, jak to pokračuje.
Velký dík za reportáž