Sudoměřice – Votice: demolice budov zastávky Mezno

Demolice budov zastávky Mezno dne 6.dubna 2019 (foto: koridory.cz).

V hlavní den akce „Ukliďme Česko“, v sobotu 6.dubna 2019, proběhla na zastávce Mezno demolice budov.

Demoliční práce byly zahájeny v dopoledních hodinách a v podvečer kolem osmnácté hodiny zbyla z obou budov již jen hromada roztříděné suti. K zemi se tak pod lžící bagru odporoučela budova hradla z roku 1949 a provozní budova s bytovými jednotkami z roku 1963.

Na zastávce je již vše připraveno pro směrové posunutí koleje v délce 400 m (od km 98,400 do km 98,800), dojde však ještě k sestavení nového propustku ze zde již delší dobu složených prefabrikátových prvků.

Po ukončení dubnové výluky zůstane zastávka Mezno (otevřena jako Milčín dne 22.května 1887) stále ještě na svém původním místě. Zda sem bude, do jejího zrušení, umístěn alespoň nějaký přístřešek pro cestující, coby náhrada za zdemolovanou čekárnu, se redakci nepodařilo zjistit.

Čtěte také  Duch místa železničního - Mezno (Miličín)

Hradlový aparát byl po zahájení výluky v uplynulých dnech, před započetím demoličních prací, demontován a odvezen na Oblastní ředitelství SŽDC v pražských Holešovicích. Demontována byla též oddílová návěstidla včetně předvěstí a opakovacích předvěstí.

O historii mezenské zastávky připravujeme článek.

Mezno - demolice budov zastávky

 

Poloha na mapě (čárkovaně je vyznačena budoucí poloha tratě)


(Poděkování kolegovi Simbovi za historická fakta)

6 komentářů

    • Spíše někde, kde v budoucnu bude v trošku jiné výšce 1TK. Je to provizorní stav, aby se uvolnilo místo pro 2TK.

  1. U článku z Dynína se mi líbila mapka. Nešla by dát i sem a používat je u všech článků kde by pro ne-místní byla určitě přínosem? Nebo to byl jen výkřik do tmy a už je dělat nebudete?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*