Sudoměřice – Votice: stavba koridoru uzavře silnici č. II/121 u Heřmaniček

Jak jsme již informovali koncem července, v průběhu od pondělí 26.srpna do neděle 29.září 2019 dojde k nepřetržité uzavírce komunikací č. II/121 a č. III/12139 u Heřmaniček z důvodu výstavby jejich definitivních přeložek, vyvolané výstavbou mostní estakády pro železniční přeložku trati č. 220 v úseku Votice – Sudoměřice.

Přeložka trati a silnic č. II/121 a č. III/12139 u Heřmaniček (zdroj: SŽDC/SUDOP).

Uzavírka silnice č. II/121 u Heřmaniček bude zhruba v délce 600 m (od „durdického“ silničního přejezdu trati č. 220 přes křižovatku silnic II/121 a III/12139 směrem do obce).

Oficiální obousměrná objízdná trasa je vedena přes obce Nazdice, Martinice, Bučovice, Zahrádka, Dědkov a Velké Heřmanice. Variantní objízdné trasy vedou z Votic přes Líštěnec, Smilkov, Ješetice, Radíč, Jiříkovec či po silnici č. I/3 z Votic k Hostišovu či do Miličína a odtud do Ješetic a opět přes Radíč a Jiříkovec do Heřmaniček.

Zhotovitelská společnost OHL ŽS se omlouvá za nepříjemnosti vzniklé v souvislosti s uzavírkou komunikací.

 

Mapka dopravně-inženýrských opatření v souvislosti s uzavírkou silnice č. II/121:

DIO - silnice II_121 Heřmaničky -přeložka silnice II_121

 

Pro pořádek jen zopakujme, že až do 30.června 2020 pokračuje též úplná uzavírka (z důvodu výstavby nadjezdného mostu přeložky trati) části místní komunikace vedoucí z Červeného Újezda do Dolních Nových Dvorů.

Objízdná trasa je vedena z obce Červený Újezd po silnici III/12139 do obce Horní Borek na křižovatku silnic III/12139 x III/12142, odtud dále po silnici III/12142 na křižovatku s místní komunikací. Odtud dále po místní komunikaci do obce Dolní Nové Dvory, kde se napojí na stávající trasu. V opačném směru je objízdná trasa totožná. Po dobu uzavírky místní komunikace bude umožněn příjezd k zastávce Červený Újezd po místní komunikaci od obce Červený Újezd.


Silnice II/121 je česká silnice II. třídy procházející Středočeským a Jihočeským krajem. Propojuje Votice – Sedlec-Prčice – Milevsko a Mirotice. Měří 61 km. Začíná u dálnice D4 u Mirotic a končí ve Voticích u silnice č. I/3. Poblíž hradu Zvíkov překonává po Zvíkovském mostu Vltavu a o 2 km západně i Otavu. 

ODKAZ
Duch místa železničního - Čtyřkoly
Upozorni mě
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře