Ze Sudoměřic přes Lipiny na dohled Meznu

Při sobotní návštěvě demoličních prací na mezenské zastávce jsme využili zbylého času a navštívili i úsek stavby trati, vedoucí ze Sudoměřic u Tábora přes samotu Lipiny až na dohled Meznu, přičemž jsme z ní též pořídili pár dokumentačních snímků.

Série snímků začíná u přestavovaného železničního mostu v km 95,518. Stávající nosná konstrukce z prefabrikovaných nosníků je postupně nahrazována novou železobetonovou deskou s úložnými prahy, které dohromady se stávající spodní stavbou vytvoří uzavřený železobetonový rám. Podrobněji o pracích na mostě bylo referováno již v tomto článku.

U strážního domku č.67 kříží stopa přeložky tratě tu stávající a pokračuje směrem k samotě Lipiny s přiblížením k dálnici D3. Stavbě koridoru, stejně jako před více jak deseti lety stavbě dálnice, musela ustoupit další značná část lesního porostu. Hluk z dálnice je již dekádu nedílnou součástí kdysi klidného místa a je poměrně značný i přes existenci nízké protihlukové stěny vystavěné směrem k samotě. Další odlesnění šíření hluku také příliš neprospělo. Celkový zábor území obou koridorových staveb je rovněž mnohem větší, než by bylo záhodno při jejich větším přimknutí. Mezi oběma hlavními dopravními tepnami tak vznikne „území nikoho“ s problematickým smysluplným využitím.

Čtěte také  Tábor - Olbramovice po výluce pohledem strojvedoucího

Stav prací na staveništích propustků, mostů a zářezu v lokalitě Lipiny je patrný ve fotogalerii s popisy.

Sudoměřice - Lipiny - (Mezno)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*