Sudoměřice – Votice: zářezem od Arnoštovic k Nazdicím a ohlédnutí za Dnem otevřených dveří

Práce v zářezu v bezvýlukovém období neustaly a pokračují i během vlakového provozu.

Nazdice_zarez_Strix
Práce (nejen zaměstnanců firmy Strix Chomutov a.s.) na rozšíření a sanaci zářezu v Nazdicích. Modernizace trati Sudoměřice – Votice (foto: Strix Chomutov, zdroj: FB Strix Chomutov).

Zaměstnanci firmy Strix Chomutov očišťují a ocelovými sítěmi zpevňují skalní masiv levé strany zářezu u Nazdic. Kvůli jejich bezpečnosti je v celé délce zářezu zavedena pomalá jízda vlaků 30 km/h. Stejná firma prováděla či ještě provádí sanaci skal i na horním Posázavském Pacifiku (trati z Čerčan do Světlé nad Sázavou). Také v pravé části zářezu, kde je tento rozšiřován pro druhou kolej, bylo v pracích pokračováno, což je patrné i ze snímku firmy a v naší fotogalerii. Probíhající práce v zářezu jsme podrobněji popisovali zde.

Zářezem od Arnoštovic k Nazdicím

Kvůli pracím v zářezu pokračuje série denních a víkendových výluk i v červnu. O prázdninách se kvůli stavbě Sudoměřice – Votice výluky konat nebudou (původně plánované byly zrušeny).

Výlukové jízdní řády (červen 2019):

VJŘ Ex – denní výluky (Po – Čt) ve dnech 3., 4., 5., 6., 10.,11., 12., 13., 17., 18., 19 a 20.6.2019
VJŘ Os – denní výluky (Po – Čt) ve dnech 3., 4., 5., 6., 10., 11., 12., 13., 17., 18., 19. a 20.6.2019
VJŘ Ex – So/Ne výluky ve dnech 8./9., 15./16. a 22./23.6.2019
VJŘ Os – So/Ne výluky ve dnech 8./9., 15./16. a 22./23.6.2019

V první polovině května prováděli pracovníci Strix inženýring měření ploch Nazdického zářezu pomocí dronu.

Nazdice - měření ploch zářezu

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří

Jak jsme také informovali, Den otevřených dveří stavby se konal v sobotu 25.května 2019 od 9 do 16 hodin. Centrem akce byla železniční stanice Heřmaničky. Možno si bylo prohlédnout vznikající mostní díla přeložky trati kolem obce a mikrobusem v půlhodinových intervalech bylo možno odjet do nitra tunelu Deboreč, raženým pod stejnojmenným vrchem u obce Ješetice, resp. její místní části Horní Borek. V tunelu bylo k 25.květnu již vyraženo 99,5 m, tedy o 67,5 m více od stavu k 20.březnu 2019. Akce se vydařila, počasí přálo, i přestože byla po poledni návštěvnost akce již výrazně slabší.

Dočíst se i prohlédnout více si lze na webových stránkách OHL ŽS či Deníku.

Sudoměřice - Votice: Den otevřených dveří

Historie arnoštovického hradla ad. byla popsána v tomto článku.


 

ODKAZ
Duch místa železničního - Čtyřkoly
Upozorni mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
simba
Autor
31.5.2019 12:41

Jedno se musí SŽDC a OHL ŽS nechat a tím je změna přístupu. Den otevřených dveří je pozitivně vnímaná záležitost médii i veřejností. Předchozí stavby Tábor – Sudoměřice a zejména první stavba s tunely, Votice – Benešov (kde tomu šéfovala Eurovia) by si podobnou akci zasloužily též. Bohužel se tak nestalo a přístup vedení staveb byl spíše negativní (vzpomeňme např. humbuk kolem odfocení rybníčku u Sudoměřického tunelu) nebo přístup k řešení problémů u druhé zmiňované stavby, z nichž řešení některých z nich se táhly roky a mnohé záležitosti nebyly vyřešeny dodnes.