Sudoměřice – Votice: stavební práce zdárně pokračují (Heřmaničky)

Stavba silničního nadjezdu u Jiříkovce (Autor: koridory.cz)

Pro ty, kdož necestují vlakem kolem pravidelně, přinášíme fotogalerii zdárně pokračujících prací na mostních konstrukcích kolem obce Heřmaničky. 

Obří mostní konstrukce jsou vidět již zdaleka a na rozdíl od vysokých náspů, které vznikly při stavbě dráhy, u těchto betonových konstrukcí nelze očekávat, že postupem času tzv. splynou s okolím (násep má přeci jen lepší schopnost obrůst vegetací a poskytnout zázemí rostlinám i živočichům, mnohdy i chráněným než betonové konstrukce). V daném vybraném území, v těsném sousedství na východní straně obce, kvůli prostupnosti, však jiné možnosti, než stavba vícepolových mostních konstrukcí ze železobetonu, nejsou možné. Mosty nevycházejí z průměru, ani co se týče architektonického ztvárnění, což zapadnutí do krajiny a celkovému dojmu také příliš nepomáhá. V prostoru kolem mostu v km 107,790 již probíhají práce na kompletaci nosných ocelových konstrukcí, u estakády v km 108,939 již je založena opěra č.1, práce pokračují i na ostatních mostních objektech, zdaleka nejsou dohotoveny všechny spodní konstrukce, u některých ještě nedošlo ani k pilotáži.

Více se dočtete a videa z celého období průběhu stavby naleznete zde.

Heřmaničky - mostní konstrukce - červenec 2019

Pro srovnání návrh mostní estakády klasické konstrukce ze studie zdvoukolejnění trati z roku 1979:

Estakáda kolem Heřmaniček – studie zdvoukolejnění trati, 1979 (zdroj: Národní archiv Praha).
ODKAZ
Duch místa železničního - Čtyřkoly
Upozorni mě
Upozornit na
guest
5 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Vlada
Vlada
3.8.2019 23:05

Simba: diky diky

Vlada
Vlada
28.7.2019 00:25

Ta pumpa v Hermanickach funguje? Na me to vzdy pusobilo,ze tam pumpu stavi a chystaji otevrit,ne ze se tam da tankovat. Diky,kdo vi.

Odpadlik
Odpadlik
27.7.2019 08:33

Zajímavá je ta dokumentace z roku 79. Měl jsem zato, že se plánovalo trať zdvoukolejnit v původní stopě – a tady koukám mostní estakada ne nepodobná té co tam postaví teď. Tak jak to tedy bylo?