Projděte tunelem Ejpovice

Metrostav připravuje na sobotu 10. září 2016 od 10 do 15 hodin Den otevřených dveří na staveništi v Kyšicích.

    „Veřejnost si bude moci prohlédnout štít Viktorie před zahájením ražby druhého tunelového tubusu. Z Kyšic bude možné projít celým tunelem až do výjezdového portálu v Doubravce. Odtud pak bude zajištěn autobusy návrat na parkoviště před areálem v IPPE v Dýšině,“ uvedl mluvčí společnosti Metrostav Vojtěch Kostiha.
Návštěvníci budou mít na výběr tři trasy prohlídky. Krátkou kolem razicího stroje, o něco delší, jejíž součástí bude prohlídka prvních 20 až 50 metrů jižního tunelového tubusu. Třetí bude s průchodem celého 4150 metrů dlouhého tunelu z Kyšic až do Doubravky.

Zdroj: plzen.idnes.cz

 

Jak říká vedoucí ražeb Ing. Štefan Ivor, nabízí se široké veřejnosti unikátní možnost projít nejdelší železniční tunel v ČR. „Zároveň návštěvníci uvidí razicí stroj Viktorie, který je již téměř připravený na ražby druhého tubusu, jež by měly začít za několik málo týdnů. Vystaveny budou i další stroje a mechanismy, které se při ražbách používají. Přítomni budou naši technici, kteří podají zájemcům kvalifikovaný výklad.“

foto 5. 9. 2016

Čtěte také  Sudoměřice - Votice: ražba tunelu Mezno zahájena

další info facebook.com/Metrostav/

 

foto Plzeň hl.n. – Plzeň-Doubravka 21.8.2016

foto Rokycany – Ejpovice – portál Kyšice – Plzeň-Doubravka – Plzeň hl.n. 27.8.2016

2 komentáře

  1. Metrostav a.s. přidal 13 nových fotek.

    Viktorka se připravuje na vaši sobotní návštěvu

    V pondělí 5. září finišovaly práce na kompletaci razicího stroje, který si budete moci prohlédnout ve vjezdovém portálu v Kyšicích již tuto sobotu od 10 do 15 hodin. Pokud netrpíte klaustrofobií, můžete projít čtyřkilometrovým tunelem až do Doubravky.

    https://www.facebook.com/Metrostav/posts/10153775699985913

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*