V PONTu si o slevu řekněte sami

„Bagetu, pivo, rohlíky a jízdenku na vlak do Šumperka.“
Takto může vypadat nákup v PONTu. A já si zkusil, jak dokáže taková „smíšenka“ jízdní doklad vystavit.

Nejdříve jsem si požádal v osobní pokladně jiné stanice o sdělení ceny za jízdenku z Říčan do Šumperka a zpět, v sobotu, dva dospělí, jedno dítě čtyřleté a jedno třináctileté. Osobní pokladní mi oznámila částku 1120,-Kč a protože je to v sobotu, mohu využít produkt SONE+ za 550,-Kč, na kterou můžeme všichni cestovat.

Poté jsem úplně stejný dotaz vznesl v prodejně PONT v Říčanech. Několikrát jsem zdůraznil sobotu. Slečna se zeptala, zda má starší dítě nějaký průkaz na slevu, po mé kladné odpovědi oznámila cenu 1120,-Kč. Pak zkusila variantu pro skupinu, výhodná je ta původní. Na dotaz, zda v sobotu a v neděli není nárok na nějakou slevu odpověděla že ne. Jedině že bych si zakoupil produkt SONE+ za 550,-Kč.

Takže se dá říci, že v prodejně jsou schopni vystavit jízdní doklad bez problémů, ovšem kdybych se nezeptal na slevu, jel bych o 100% plus dvacku dráž. Jak se říká – líná huba, holé neštěstí. A také, kdo je hloupý, platí. A také si myslím, že by prodavačka měla sama nabídnout slevu. Tak, jako to učinila paní pokladní.

A váš názor?

ODKAZ
Perličky z historie
Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Josef Syrovátko
Josef Syrovátko
11.5.2012 11:41

Dobrý dotaz. Také by mě zajímalo, proč zrovna v Říčanech, odkud jezdí mnoho a mnoho cestujících, se lukrativní prodej …prodal?
A zkuste si tam nechat vystavit jakýkoliv průkaz, kartu… Odpověď vždy stejná: „To my neděláme, musíte tamatam“
Opravdu dobrá služba pro tisíce cestujících.
Odbornost se zlepšila od doby napsání tohoto příspěvku, dost poradí. A předchozí dotaz nikdo nezodpověděl. Totiž to, zda také mají tak náročné zkoušky a zda také revizoři jsou tak tvrdí jako v pokladnách ČD

454
454
19.7.2011 08:58

Zajímavý postřeh…A hned mě napadá plno otázek. Jak v těchto zařízeních funguje kontrola? Vím,že pokladní,zaměstanci dráhy musí několikrát do roka absolvovat několik školících kurzů s osobní účastí. Přezkoušky formou on-line,v případě neúspěchu následuje přezkoušení klasické. V pokladnách i před, se potkávají kontroloři.
Vážně by mě zajímalo zda i tyto prodavačky mají obavy ze záludných otázek kontrolora.
Děkuji za odpověď.