Další nástupiště v Poříčanech v provozu

V polovině června bylo dokončeno 3. nástupiště v Poříčanech. Na nástupišti zbývají k dokončení pouze obklady výtahové šachty a instalace informačního systému. Nové nástupiště bylo oproti původnímu nástupišti zkráceno na stejnou délku jako nástupiště čvtrté.

Za čtvrtým nástupištěm je postupně dokončována přístupová rampa do prodlouženého podchodu, která mezitím obdržela zastřešení. Přístupový chodník od obytné čtvrti je rovněž téměř dokončen, včetně instalovaného osvětlení. Zatím však zůstává pro pěší uzavřen.

V červenci pak započala demolice druhého nástupiště, a to v celé části blíže k českobrodskému zhlaví. Druhá polovina nástupiště blíže ke kolínskému zhlaví byla rozdělena ve dví, když první staniční kolej i s torzem nástupiště zůstala v provozu, zatímco část nástupiště u třetí koleje bylo rovněž zdemolováno. Druhé nástupiště tak zůstalo částečně v provozu, zřejmě z důvodu zamezení snížení kapacity při průjezdech dálkových vlaků skrze stanici.

 

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
vfp
vfp
27.7.2018 10:56

Ať počítám, jak počítám, zdá se mi, že každá kolej bude u hrany nástupiště? :-O

Udivuje mě, jak dlouho tato rekonstrukce trvá. Je mi jasné, že největší díl viny na tom má status tratě a hustota provozu. Ono nástupiště samotné bylo celkem rychle postavené.

A také mě udivuje kolik mimořádností se na tomto nádraží stalo. Jezdím tu často a pokaždé se raději chytám pevně madla = to pro případ nárazu..

Krásné fotky a reportáž – z vlaku tolik detailů člověk fakt nepochytí.