Další nástupiště v Poříčanech v provozu

V polovině června bylo dokončeno 3. nástupiště v Poříčanech. Na nástupišti zbývají k dokončení pouze obklady výtahové šachty a instalace informačního systému. Nové nástupiště bylo oproti původnímu nástupišti zkráceno na stejnou délku jako nástupiště čvtrté.

Za čtvrtým nástupištěm je postupně dokončována přístupová rampa do prodlouženého podchodu, která mezitím obdržela zastřešení. Přístupový chodník od obytné čtvrti je rovněž téměř dokončen, včetně instalovaného osvětlení. Zatím však zůstává pro pěší uzavřen.

V červenci pak započala demolice druhého nástupiště, a to v celé části blíže k českobrodskému zhlaví. Druhá polovina nástupiště blíže ke kolínskému zhlaví byla rozdělena ve dví, když první staniční kolej i s torzem nástupiště zůstala v provozu, zatímco část nástupiště u třetí koleje bylo rovněž zdemolováno. Druhé nástupiště tak zůstalo částečně v provozu, zřejmě z důvodu zamezení snížení kapacity při průjezdech dálkových vlaků skrze stanici.

 

 

ODKAZ
Velim - Poříčany, BC - stavba zahájena

2 komentáře

 1. Ať počítám, jak počítám, zdá se mi, že každá kolej bude u hrany nástupiště? :-O

  Udivuje mě, jak dlouho tato rekonstrukce trvá. Je mi jasné, že největší díl viny na tom má status tratě a hustota provozu. Ono nástupiště samotné bylo celkem rychle postavené.

  A také mě udivuje kolik mimořádností se na tomto nádraží stalo. Jezdím tu často a pokaždé se raději chytám pevně madla = to pro případ nárazu..

  Krásné fotky a reportáž – z vlaku tolik detailů člověk fakt nepochytí.

 2. Kromě nulté koleje (třetí), tak po redukci kolejiště v minulosti ano, bez nulky všechny koleje mají nástupištní hranu.
  Délka rekonstrukce je vskutku dána spíše množstvím projíždějících vlaků. Samotné nástupiště mají do dvou měsíců hotové, v zimě byla pauza a druhé nástupiště, které dělají teď naposledy, dělají ještě metodou, že přidělali provizorní hranu mezi prvním a druhým nástupištěm, aby bylo omezeno přejíždění osobních vlaků skrz všechny tři průjezdné koleje k hotovým nástupištím. Fotky sem přidám brzy.
  Co se týče mimořádností, toto nádraží má trošku nevýhodu, že je v oblouku. Ve směru na Kolín nejsou návěstidla (u kolejí blíže k nádražní budově) v podstatě vůbec vidět, jsou až před kolínským zhlavím. Domnívám se, že to je taky jeden z důvodů, proč zde asi bude vždy výpravčí. Příčiny mimořádných událostí jsem ale nikdy nestudoval.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*