Brousicí vlak SPENO v Benešově

V nočních směnách 25. a 26.1.2008 v Benešově a v trati Benešov-Odbočka Bedrč proběhlo broušení kolejnic soupravou SPENO./p>

Proč se broušení provádí jste si mohli ve stručnosti přečíst v článku a href=“view.php?nazevclanku=brousici-vlak-speno&cisloclanku=2007010004″ target=“_blank“>Brousicí vlak SPENO/a>.

Před započetím broušení bylo nutné přemístit veškeré kabely provizorního zabezpečovacího zařízení mezi Odbočkou Bedrč a Benešovem, zakrýt přechody kabelů pod kolejemi. Toto bylo nutné, protože jak je vidět na fotografiích, při broušení odletují roje jisker a odpadávají žhavé okuje. Je to hezká podívaná.

Tyto práce probíhaly v předstihu již v týdnu a v sobotu. Těsně před začátkem broušení musely být z koleje sneseny všechny počítací body zabezpečovacího zařízení (FRAUSCHERy), po dokončení prací opět namontovány a nastaveny.

Broušení začalo v Benešově 25.1. ve 20:00 v Benešově na pražském zhlaví a záhlaví 1.staniční koleje, dále pokračovalo v 1.traťové koleji až na Odbočku Bedrč k buňce výpravčího. Přibližně v 1:30 se souprava přesunula zpět do Benešova, aby opracovala kolejnice 1.staniční koleje od „esíčka“ na bystřickém záhlaví a celou 1.staniční kolej. Práci skončila asi ve 3:30.

V sobotu 26.ledna ve 20:00 po zahájení výluky 2.traťové koleje mezi Benešovem a Odbočkou Bedrč SPENO začalo brousit asi 200m před vjezdovými návěstidly Odb.Bedrč až k výhybce č.1 na Odbočce. Odtud také pocházejí fotografie a videa ve fotogalerii. Na Odbočce mimořádně sloužil výpravčí, který povoloval vjezd soupravy do dopravny.

Čtěte také  České dráhy uvedly do provozu nový podúrovňový soustruh pro údržbu železničních vozidel

Následovalo broušení zbytku traťové koleje až k vjezdovému návěstidlu žst.Benešov a potom celá 2.staniční kolej v Benešově pražského zhlaví a záhlaví. Tentokrát práce skončily kolem 3:00.

Souprava se během práce pohybovala rychlostí ostré chůze, jednotlivé úseky projížděla asi čtyřikrát.

Pro ty, kdo neměli možnost vidět SPENO v akci, jsem po obě noci fotil. Bohužel, fotografie z Benešova se mi nenávratně ztratily mou neopatrností, proto jsou ve fotogalerii jen fotografie a dvě videa od Odbočky Bedrč z noci 26./27.ledna.

Ještě doplním, že souprava je švýcarské výroby, posádka je opravdu mezinárodní: snad italsko-chorvatsko-česká.

Pozn. Videa jsou ve formátu AVI, pokud budete mít problém s jejich přehráváním, napište poznámku do Komentáře k článku. A mějte trpělivost před začátkem přehrávání, chvilku trvá, než se vám načte do počítače a začne přehrávání.

https://www.koridory.cz/storage/SPENO/P1010055.avi

GALERIE

GALERIE