Tři měsíce prací na koridoru u Soběslavi

Vrtání pilotů pro estakádu přes Černovický potok začátkem prosince 2019 (Autor: Martin, koridory.cz)

Stavba koridoru Soběslav-Doubí má za sebou již tři měsíce práce.

Suché a teplé počasí letošního podzimu stavbě svědčí. Těží se zahloubení Zvěrotického tunelu a vrtají se piloty pro pilíře estakády přes Černovický potok. První pilíř estakády směrem od tunelu je již částečně vybetonován. Největší nasazení techniky je vidět u Černovického potoka. Zde pracují dokonce dva vrtací stroje naráz. Také se na záhlaví stanice v Soběslavi překládá kanalizace a zářez v Doubí je již zcela zbaven stromů a vegetace.

Soběslav - Doubí 4. 12. 2019
ODKAZ
Po stopách stavby Soběslav - Doubí

 

Upozorni mě
Upozornit na
guest
1 Komentář
Komentáře v textu příspěvku
Přečíst všechny komentáře
Josef Štangl
Josef Štangl
8.12.2019 19:27

Díky moc za reportáž. Tu trať (starou) moc dobře znám, vyrostl jsem kousek od kolejí a děda jezdil jako topič. Znám celé širé okolí tratě, i tam kde se teď koleje narovnají. Jsem už dost starý ale chci se tamo podívat, jak se to mění. Ano je to velký zásah do krajiny ale pokrok nezastavíš je to stavba potřebná a pro budoucnost. Jako malému se zdálo že vlaky jezdí tak strašně rychle a když porovnám dnešní rychlosti tehdy rychlík valil 70 a kozy se bály.
Vím že je pln kritiků stavby, že zabere území, louky lesy pole. Ale podíváteli se blíž zjistíte že jsou to lada, nepotřebné pozemky s močály a tam kde by se dařilo, nikdo nic nepěstuje protože jsou to malé pozemky.
Ano je to tak. Děkuji za fotky, kdybych mohl poprosit třeba i článek o historii té tratě, byl bych vděčný za vzpomínku.
Pepík Štangl roz. v Roudnej